rehabilitacja

Masaż, jako najlepszy sposób na relaks

Czujesz się przemęczona, nie masz energii, skarżysz się na bóle mięśniowe, chcesz poprawić swój nastrój? Wybierz się na relaksujący masaż. Masaż całego ciała pozwoli Ci się odprężyć i zapomnieć o problemach. Odwiedź, któryś z salonów masażu w Twoim mieście i zapomnij o problemach.

Wpływ masażu na organizm człowieka

Masaż ma zbawienny wpływ na organizm człowieka. Oddziałuje na skórę, układ mięśniowy, krwionośny, nerwowy, chłonny. Podczas niego ze skóry uwalniane są obumarłe komórki, skóra staje się gładsza i bardziej elastyczna. Jest też bardziej podatna na działanie substancji odżywczych. Mięśnie się uspokajają a jego zdolność do pracy wzrasta. Masaż pobudza układ krwionośny, dzięki czemu organizm staje się lepiej odżywiony. Zmniejsza się opór krwi i tętnicach i zwiększa się szybkość usuwania produktów przemiany materii. Masaż oddziałuje uspokajająco lub pobudzająco na układ nerwowy. Poza tym właściwie wykonany masaż przyspiesza cyrkulację krwi w naczyniach krwionośnych i pobudza przemianę materii. Masażystka zadba, abyś czuł się odprężony i wypoczęty.

Rodzaj masażu

Jeśli nie wiesz, jaki masaż wybrać zapytaj masażystkę. Specjalistka dobierze odpowiedni zabieg do Twoich preferencji. Istnieje wiele rodzajów masażów. W salonach masażu i u kosmetyczek najpopularniejsze są masaż relaksacyjny, klasyczny, tantryczny i erotyczny.

Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny jest delikatny i subtelny. Pobudza mięśnie i skórę, likwiduje napięcie mięśniowe, odpręża umysł i ciało. Jest wykorzystywany jako metoda terapeutyczna. Masaż relaksacyjny polecany jest każdemu bez względu od wieku i płci.

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny jest intensywniejszy niż masaż relaksacyjny. Oddziałuje na zewnętrzne warstwy mięśni i tkanki, dzięki czemu przyspiesza przepływ tlenu we krwi. Mięśnie stają się być bardziej elastyczne. Pod jego wpływem, skóra zaczerwienia się. W zależności od Twoich upodobań masażystka może wykonywać bardziej lub mniej intensywne ruchy. Masaż klasyczny polecany jest osobom zmęczonym i zabieganym.

Masaż erotyczny

Masaż erotyczny pomaga wyzbyć się kompleksów i wstydu, a dodatkowo jest niezwykle odprężający. Jego celem jest doprowadzenie do orgazmu. Rozpoczyna się tak jak masaż relaksacyjny. Po chwili wstępu masażystka zaczyna masować okolice intymne klientki lub klienta. Ważne jest stworzenie odpowiedniej atmosfery i zastosowanie nawilżających olejków. Polecany jest osobom pewnym siebie i nie zakompleksionym, ponieważ masowanie części intymnych przez zupełnie obcą osobę może dla wielu być mało komfortowe.

Masaż tantryczny

Masaż tantryczny ma pomóc w odzyskaniu sił i energii. Tantra to rytuał, podczas którego odzyskuje się siły witalne. Jest wykonywany całym ciałem przy użyciu gorących olejków. Dzięki dotykowi masażystki czujemy się szczęśliwi. W zależności od salonu, masaż tantryczny yoni obejmuje też części intymne. jest wykonywany na macie, na podłodze. Masaż tantryczny polecany jest osobom pragnących głębokiego relaksu.

 

One comment

  • Krzysiek

    Uwielbiam masaż, zarówno ten odprężający jak i ten pobudzający. Świetny sposób na zrelaksowanie się po ciężkim dniu w pracy czy w szkole. Regularnie uczęszczam na masaże i jestem bardzo zadowolony, mój rozwój w karierze wzrósł znacznie po tym jak zacząłem uczęszczać na masaże. Polecam wszystkim!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *