kabiny prysznicowe

Kabina prysznicowa do damskiej łazienki – jaką wybrać?

Projektując swoją łazienkę warto zadbać o najdrobniejsze szczegóły. Odpowiednie meble łazienkowe, akcesoria, kolorystyka, oświetlenie to wszystko ma ogromne znaczenie. Ale to kabiny prysznicowe są najważniejsze w łazience. Mają zapewniać relaks i odpoczynek, dlatego muszą być funkcjonalne, estetyczne i nowoczesne. Zobacz, na co zwrócić uwagę wybierając kabinę prysznicową?

Dla kobiet kabina prysznicowa powinna przede wszystkim pasować do wystroju wnętrza i wystroju, ale także ma zapewniać komfort. Przez wielu traktowana jako alternatywa dla wanny. Jej dobór nie jest wcale prostą sprawą i zależy od wielu czynników.

Rodzaj i kształt kabiny

Na rynku dostępne są kabiny prysznicowe –  wolnostojące, przyścienne, narożne, wnękowe, a także montowane na wannach.

  • Wolnostojące zarezerwowane są przede wszystkim dla posiadaczy dużych łazienek, których nie ogranicza budżet. Te kabiny prysznicowe cechują się ciekawym designem i wykonane są z najlepszych materiałów. Ich instalacja wymaga odnogi doprowadzającej i odprowadzającej wodę. Jeśli przy wyborze kabiny kierujesz się w największym stopniu estetyką, to ta kabina prysznicowa będzie dla Ciebie najlepsza.
  • Kabiny narożne są najpopularniejsze spośród wszystkich dostępnych na rynku. Są idealne do niewielkich łazienek, ponieważ są połączone ze ścianą. Te kabiny prysznicowe są w różnych kształtach – półokrągłe, prostokątne, wielokątne lub o nieregularnym kształcie. Zazwyczaj składają się wyłącznie z drzwiczek, jednej ściany lub ćwiartki koła. Cechują się łatwością montażu i łatwo w nich utrzymać czystość.
  • Kabiny przyścienne zbudowane są na planie półkoła, prostokąta lub jakiegoś wielokąta. Jedna ze ścianek przylega do ściany, na której zamontowana jest bateria.
  • Kabiny wnękowe składają się tylko z drzwi zamontowanych przy ścianach wnęki. Te kabiny prysznicowe są tanie i dość łatwe w montażu. Montując taką kabinę można dobrze wykorzystać przestrzeń w łazience. Niestety nie można poszaleć z designem. Wszystkie kabiny wnękowe wyglądają podobnie.
  • Kabiny montowane w wannach czyli tzw. parawany wannowe to rozwiązanie dla oszczędnych. Jeśli masz już wannę, a nie chcesz wydawać dodatkowych pieniędzy na prysznic, zamontuj parawan. Częściowa zabudowa wanny to rozwiązanie 2 w 1. Ten rodzaj kabiny jest najmniej desingerski. Poza tym może stanowić problem dla osób starszych lub niepełnosprawnych.

Montaż kabiny prysznicowej

Kabiny prysznicowe mogą być montowane w brodziku, w wannie lub na podłodze. Przy wyborze decydują zazwyczaj względy estetyczne. Ostatnia opcja możliwa jest dzięki systemom odpływów – punktowych, łukowych lub liniowych. Kabina prysznicowa na podłodze jest idealna dla osób starszych i niepełnosprawnych.

Ściany kabiny

Kabiny prysznicowe mogą być wykonane z aluminium, szkła hartowanego lub tworzywa sztucznego np. polistyren. Te, wykonane z aluminium są rozwiązaniem najtańszym. Ściany kabiny mogą być przezroczyste, oszronione, przydymione, kolorowe, ozdobione nadrukiem… Wybór należy do Ciebie. Kabiny prysznicowe przezroczyste są najbardziej uniwersalne i ponadcczasowe, a dodatkowo optycznie powiększaja łazienkę. Niestety są jednocześnie najtrudniejsze do utrzymania, bo widać na nich zacieki i smugi.

Drzwi kabiny

Przy wyborze odpowiedniej kabiny prysznicowej weź pod uwagę także rodzaj drzwi. Kabiny prysznicowe z drzwiami skrzydłowymi są bardzo wygodne, ale wymagają sporo przestrzeni wokół niej.

Kabiny prysznicowe z drzwiami rozsuwanymi są idealne do małych łazienek. Tańsze modele często wypadają z prowadnic, dlatego warto wybrać droższe modele. Kabiny prysznicowe z drzwiami wahadłowymi to połączenie kabin z drzwiami skrzydłowymi i rozsuwanymi. Część drzwi jest otwierana na zewnątrz, a część jest rozsuwana. Coraz popularniejsze są drzwi walk-in. Taka kabina nie ma drzwi, ale jest tak skonstruowana, aby woda nie chlapała na zewnątrz.

Akcesoria

Nowoczesne kabiny prysznicowe mają szereg dodatkowych funkcji takich jak deszczownica, ogrzewanie, urządzenie do masażu, generator pary, fotele, lusterka, zegar, urządzenie z ozonem, aromaterapia i wiele innych. Ich wybór zależy od budżetu i indywidualnych preferencji. Jeśli chcesz, Twój prysznic może być gabinetem spa.

Ceny i producenci

Najprostsze kabiny prysznicowe wykonane z tworzywa sztucznego zaczynają się już od 300 złotych. Te wykonane ze szkła hartowanego około 10 tysięcy,  a szeregiem akcesoriów kosztują nawet 30 tysięcy złotych. Wszystko zależy od gustu. Jeśli chodzi o producentów na rynku funkcjonuje kilkanaście producentów kabin prysznicowych. szczególnie warte polecenia są kabiny Radaway. Kabiny Radaway są wykonane z najwyższej jakości materiałów, są ergonomiczne, designerskie i funkcjonalne. Kabiny Radaway dostępne są w różnorodnych kształtach takich jak półokrągłe, kwadratowe, prostokątne i różnorakich modelach. Wykonane są z przeróżnych materiałów, które zadowolą nawet najbardziej wybrednego klienta. Wszystkie kabiny prysznicowe wyprodukowane są zgodnie z europejskimi standardami. Kabiny Radaway pasują do każdej łazienki.  W asortymencie firmy oprócz kabin prysznicowych znajdują się drzwi wnękowe, parawany nawannowe, brodziki prysznicowe, akcesoria i środki pielęgnacyjne.

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *