fotografia ślubna - zdjęcia ślubne

Jak znaleźć najlepszego fotografa na ślub?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Często Państwo Młodzi są tak pochłonięci organizacją tego wydarzenia, że mało co z niego pamiętają. Aby uchwycić piękne momenty z przygotowań do ceremoni, jej przebiegu i zabawy warto skorzystać z pomocy profesjonalnego fotografa. Nagrywanie całego wesela odchodzi do lamusa. O wiele lepiej jest oglądać piękne i artystyczne zdjęcia ślubne. Zobacz, na co musisz zwrócić uwagę, aby wybrać najlepszego fotografa ślubnego.

Na rynku jest mnóstwo osób oferujących profesjonalną fotografię ślubną, ale mimo tego, znalezienie odpowiedniej osoby wcale nie jest łatwe. Przejrzenie portfolio fotografa to pierwsza rzecz, na jaką należy zwrócić uwagę. Ale opórcz tego istnieje także szereg innych czynników mający wpływ na wybór najlepszego. bardzo ważny jest kontakt z fotografem. Musicie się dobrze dogadywać, aby zdjęcia ślubne wyszły tak jak byś sobie tego życzyła.

Fotografia ślubna w internecie

Przed zdecydowaniem się na konkretnego fotografa, przeszukaj internet. Wpisuj fotografia ślubna koszalin, zdjęcia ślubne gdańsk, zdjęcia ślubne poznań. Zaglądaj na różne strony, oglądaj zdjęcia i czytaj komentarze na temat fotografa. Przeczytaj referencje fotografa i zobacz z kim współpracował. Na oglądanie zdjęć różnych fotografów ślubnych, poświęć kilka dni. Oglądając ciągiem kilka blogów, szybko się znudzisz. Oprócz tego wchodź na fora internetowe poświęcone tematyce fotografii ślubnej. Wiele par młodych dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat fotografów w sieci.

Polecenie fotografa

Podpytaj znajomych o ich opinie na temat zatrudnionych fotografów ślubnych. Poproś aby oni także podpytali swoich. Uzyskasz informacje z pierwszej ręki. Jeśli kilka osób poleci Ci danego specjalistę od zdjęć, skontaktuj się z nim.

Fotografia ślubna na targach

Kilka razy w roku organizowane są targi ślubne. Wybierz się na nie i podpytaj wśród wystawców o świetnego fotografa. Jeśli któryś z nich też będzie wystawiał swoje usługi, umów się z nim w tygodniu. Na targach ślubnych jest tłok i nie będziesz mogła się skupić na rozmowie.

O co musisz zapytać fotografa?

Przed rozmową z fotografem ślubnych spisz sobie najważniejsze pytania jakie musisz mu zadać.

 • Musisz dowiedzieć się o koszt reportażu ślubnego i ilość zdjęć zawartych w cenie. Oczywiście przed i po obróbce,
 • Czy zdjęcia będą oprawione w albumie,
 • Czy sugerowana cena obejmuje sesję w plenerze, w domu podczas przygotowań, czy tylko ceremonię w kościele i zabawę na sali,
 • Jakiej wielkości dostaniesz zdjęcia,
 • Ile zdjęć otrzymasz z poszczególnych sesji w domu, w kościele, podczas zabawy na sali i podczas sesji plenerowej,
 • W jakim terminie po ślubie dostaniesz gotowe zdjęcia,
 • Zapytać o sprzęt jakim dysponuje i czy ma dodatkowe karty pamięci i kopie zapasowe na wypadek usterki.

Podpisanie umowy z fotografem ślubnym

Zwróć uwagę, aby podpisując umowę z fotografem były w niej zawarte następujące informacje dotyczące: terminu i miejsca ślubu, godziny rozpoczęcia i zakończenia fotografowania, koszt usługi, wysokość zaliczki, ilość otrzymanych zdjęć. Lepiej uzgodnić wszystkie szczegóły wcześniej, aby w tym wyjątkowym dniu skupić się wyłącznie na samej uroczystości.

2 comments

 • Fotuś

  Gorąco polecam fotografa grabowski-foto_pl. Wykonuje naprawdę świetne zdjęcia. Zawsze ma głowę pełną pomysłów i jest niezawodny w każdej sytuacji. Współpraca układała się wręcz idealnie. Jeśli planujecie jakąkolwiek sesję to koniecznie u tego fotografa. Naprawdę warto!

 • Rafał

  W moim przypadku było bardzo, ale to bardzo podobnie do sytuacji jaka jest opisana w tym artykule. Na początku szukania dobrego fotografa wraz z żoną przygotowaliśmy listę polecanych fotografów z naszej okolicy, następnie przejrzeliśmy dokładnie portfolio każdego z fotografów a na końcu rozmowa telefoniczna z każdym z osobna. Dobry artykuł na którym można bez problemu bazować 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *