dieta odchudzająca

Dieta odchudzająca czy wizyta u dietetyka?

Wiosna za pasem. Postanowiłaś zrzucić kilka zbędnych kilogramów? Odpowiednia dieta odchudzająca może Ci w tym pomóc. Nie wiesz, jaką dietę wybrać?

Znalezienie najlepszej dla siebie diety nie jest łatwe. Jej dobór jest szczególnie ważny jeśli chcesz schudnąć i jednocześnie uniknąć efektu jo-jo. Nie ma jednej, uniwersalnej diety. Każda z nas jest inna, mamy różną przemianę materii i inne nawyki żywieniowe. Aby przekonać się, jaka dieta odchudzająca jest najlepsza dla Ciebie, skorzystaj z pomocy dietetyka.

Dobry dietetyk Wrocław

W każdym mieście znajdziesz usługi świadczone przez profesjonalnego dietetyka. Po umówieniu się na wizytę, dietetyk z Wrocławia zleci wykonanie aktualnych wyników badań takich jak morfologia, poziom glukozy i inne. Podczas pierwszej wizyty lekarz zapyta o tryb życia, dotychczasową dietę, nawyki żywieniowe, ilość i pory zjadanych posiłków, stosunek do alkoholu, kawy, słodyczy, fast-foodów. Następnie wykona profesjonalne pomiary  masy ciała, wagi, ilości tkanki tłuszczowej i mięśniowej w organiźmie. Opróćz tego określi jaką masz przemianę materii i jakie jest Twoje dobowe zapotrzebowanie na kalorie. Lekarz zaproponuje wstępną dietę uwzględniającą ilości, pory, rodzaje posiłków.

Dieta online

Coraz częściej konsultacje z dietetykiem odbywają się przez internet.  Wymiana maili z specjalistą będzie Cię mobilizować. Będziesz musiała przesyłać mu codzienne raporty z tego, co zjadasz każdego dnia. Jednak dieta online nie zastąpi regularnych wizyt kontrolnych u specjalisty. Wspólnie z lekarzem będziecie omawiać efekty diety, samopoczucie oraz smakowitość potraw z diety. Dietetyk zwiększa Twoją motywację i wyznacza kolejne cele.

Najlepsza dieta odchudzająca

Nie ma jednej uniwersalnej diety. Prawidłowa dieta powinna być zbilansowana i bogata w różnorodne składniki odżywcze i witaminy. Powinnaś stale podtrzymywać przemianę materii, stąd tak ważne są regularnie spożywane małych posiłków. Powinnaś jeść co 2-3 godziny małą i zdrową przekąskę, np. kilka orzechów, owoc, warzywo, jogurt naturalny. Oprócz wyznaczonych posiłków nie podjadaj. Zrezygnuj z cukru, soli, ogranicz spożywanie czerwonego mięsa, węglowodanów prostych. Pij dużo warzywo-owocowych soków, wody mineralnej i herbat ziołowych. Do diety powinnien być dołączony wysiłek fizyczny, który spotęguje efekt.

 

2 comments

  • Kinga

    A jakiego dobrego dietetyka we Wrocławiu wy polecacie ?? Muszę raz a porządnie wziąć się za siebie póki mam na to parcie i wspólnymi siłami z ludźmi którzy w jakiś sposób mogą mi pomóc osiągnąć swój cel. Serdecznie całuję i pozdrawiam.

  • madziaa

    Dieta jest czymś , z czym lepiej skonsultować się z odpowiednim fachowcem.
    Pamiętajcie że każdy z nas jest wyjątkowy i nie zawsze porady masowe w internecie są w stanie pomóc akurat tobie.
    Ja osobiście skonsultowałam się ze wspaniałym dietetykiem we wrocławiu. I jestem bardzo zadowolona z efektów które już osiągnęłam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *